E2E-X1R5E2
Part No
E2E-X1R5E2
Description
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Stock
38
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M8
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
2kHz
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 40V