E2B-M30KS15-WP-B2 2M
Part No
E2B-M30KS15-WP-B2 2M
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Stock
6
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
PNP-NC, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
250Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 30V