E2E-X1R5Y2
Part No
E2E-X1R5Y2
Description
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Stock
4
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
SCR-NC, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M8
Product Status :
Active
Response Frequency :
25Hz
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
20 VAC ~ 264 VAC