E2K-F10MC2
Part No
E2K-F10MC2
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX CAP 10MM IP64 BOX
Stock
7
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP64
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Package / Case :
Box
Product Status :
Active
Response Frequency :
100Hz
Sensor Type :
Capacitive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 30V