E2E-X18MY1-US
Part No
E2E-X18MY1-US
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1,4,6,12,13
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
SCR-NO, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Response Frequency :
25Hz
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
20 VAC ~ 264 VAC