E2Q5-N20F1-M1
Part No
E2Q5-N20F1-M1
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM MOD
Stock
2
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Response Frequency :
150Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V