E2E2-X18MY1-US
Part No
E2E2-X18MY1-US
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
Stock
2
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1,4,6,12,13
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
SCR-NO, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Response Frequency :
25Hz
Shielding :
Unshielded
Voltage - Supply :
20 VAC ~ 264 VAC