CA30CAN25NA
Part No
CA30CAN25NA
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 25MM CYL
Stock
4
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, IP68, IP69k, NEMA 1,2
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Output Type :
NPN-NC/NO, 4-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
50Hz
Sensor Type :
Capacitive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 40V