E2E2-X18MY2 2M
Part No
E2E2-X18MY2 2M
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 18MM CYL
Stock
3
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
SCR-NC, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
25Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
20 VAC ~ 264 VAC