VC12RN230
Part No
VC12RN230
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
Stock
18
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Type :
Relay
Package / Case :
Cylinder
Product Status :
Active
Response Frequency :
1Hz
Sensor Type :
Capacitive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
230VAC