CA30CLC30BP
Part No
CA30CLC30BP
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
SENSOR PROX CAP 30MM IP68 CYLIND
Stock
5
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP68
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output Type :
NPN/PNP-NC/NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
15Hz
Sensor Type :
Capacitive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 40V