E2A-M30LS15-WP-B1 2M
Part No
E2A-M30LS15-WP-B1 2M
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Stock
4
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
250Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 32V