PR30-15AC
Part No
PR30-15AC
Manufacturer
Autonics
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Stock
46
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
NC, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
20Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
85VAC ~ 264VAC