E2E-X16MB3DL18-M1
Part No
E2E-X16MB3DL18-M1
Description
SENSOR INDUCT 16MM PNP M18 NO/NC
Ingress Protection :
IP67, IP69K
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
PNP-NC/NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Response Frequency :
400Hz
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
10V ~ 30V