NBB10-30GM50-WS-V12
Part No
NBB10-30GM50-WS-V12
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
Description
INDUCTIVE SEN 10MM NO
Stock
1
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Nickel-Plated Brass
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
SCR-NO, 2-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
20V ~ 253V