CB18CLN12NA
Part No
CB18CLN12NA
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C
Output Type :
NPN-NC/NO, 4-Wire
Package / Case :
Cylinder
Product Status :
Active
Response Frequency :
30Hz
Sensor Type :
Capacitive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
10V ~ 40V