E2Q2-N30MY4-U
Part No
E2Q2-N30MY4-U
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX INDUCT 30MM IP67 MOD
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
SCR-NC/NO, 2-Wire
Package / Case :
Module
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
20Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
20 VAC ~ 253 VAC