E2QW-N15T1-MN3
Part No
E2QW-N15T1-MN3
Manufacturer
Omron Automation
Description
SENSOR PROX INDUCT 15MM IP67 MOD
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Diecast Metal
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Package / Case :
Module
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
10Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
20 VDC ~ 150 VDC (20 VAC ~ 150 VAC)