E4A-3K AC120/240
Part No
E4A-3K AC120/240
Description
SENSOR PROX ULTRA 300-3000MM MOD
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP60
Material - Body :
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Output Type :
Analog Current and Voltage
Package / Case :
Module
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
40kHz
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Termination Style :
Voltage - Supply :
120 VAC ~ 240 VAC