PPG501JA
Part No
PPG501JA
Description
SENSOR RTD 500OHM 0.06% RADIAL
Accuracy :
±0.15°C
Operating Temperature :
-50°C ~ 500°C
Product Status :
Active
Resistance @ 0°C :
500 Ohms
Resistance Tolerance :
±0.06%
Temperature Coefficient :
3850ppm/°C
Datasheets
PPG501JA
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V