254TA104C60A
Part No
254TA104C60A
Manufacturer
CTS Corporation
Description
JOYSTICK 100K OHM 2 AXIS TH
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Navigation Switches, Joystick
Actuator Type :
Joystick
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
Features :
Functions, Extra :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 80°C
Output :
Analog (Resistive)
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 kOhms
Switch Function :
360° Directional
Termination Style :
PC Pin
Type :
Joystick, 2 - Axis
Voltage - Supply :
Voltage Rating - AC :
50 V
Voltage Rating - DC :
5 V