56BS30-01-4-03N
Part No
56BS30-01-4-03N
Description
SWITCH ROTARY 3POS 200MA 115V
Actuator Length :
3.18mm
Circuit per Deck :
4P3T
Current Rating (Amps) :
200mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
12.19mm
Features :
Shaft and Panel Sealed
Number of Poles per Deck :
4
Number of Positions :
3
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V