71EF30-01-2-06N
Part No
71EF30-01-2-06N
Description
SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
Actuator Length :
17.00mm
Actuator Type :
Round (4mm Dia)
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Decks :
1
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V