71E30-01-3-04N
Part No
71E30-01-3-04N
Description
SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V
Actuator Length :
17.00mm
Actuator Type :
Round (4mm Dia)
Circuit per Deck :
3P4T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
19.33mm
Number of Decks :
1
Number of Poles per Deck :
3
Number of Positions :
4
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V