71ES30-02-2-03N
Part No
71ES30-02-2-03N
Description
SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
Actuator Length :
17.00mm
Actuator Type :
Round (4mm Dia)
Circuit per Deck :
DP3T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
24.87mm
Features :
Shaft and Panel Sealed
Number of Decks :
2
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
3
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V