71MA30-03-2-03N
Part No
71MA30-03-2-03N
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
DP3T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
30.40mm
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Decks :
3
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
3
Termination Style :
Solder Lug
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V