71ASF30-03-1-06N
Part No
71ASF30-03-1-06N
Description
SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
SP6T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
30.40mm
Features :
Shaft and Panel Sealed
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Decks :
3
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
6
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V