71AD30-03-4-AJN
Part No
71AD30-03-4-AJN
Description
SWITCH ROTARY 2-3POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
4P3T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
30.40mm
Features :
Index Stops :
Adjustable
Number of Poles per Deck :
4
Number of Positions :
2 ~ 3
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V