71B30-03-2-06N
Part No
71B30-03-2-06N
Description
SWITCH ROTARY 6POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)
Circuit per Deck :
DP6T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
30.40mm
Number of Decks :
3
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
6
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V