71A30-05-1-10N
Part No
71A30-05-1-10N
Description
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
SP10T
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
41.48mm
Number of Decks :
5
Number of Poles per Deck :
1
Number of Positions :
10
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V