71AF30-04-2-04N
Part No
71AF30-04-2-04N
Description
SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V
Actuator Length :
9.53mm
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Circuit per Deck :
DP4T
Current Rating (Amps) :
250mA (AC/DC)
Depth Behind Panel :
35.94mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Decks :
4
Number of Poles per Deck :
2
Number of Positions :
4
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
30 V