SL50-200/480+LXI
Part No
SL50-200/480+LXI
Description
1U PROGRAMMABLE DC POWER SUPPLY;
Current - Output :
1.5 ~ 200A
Features :
Programmable, Regulated, RS-232, RS-485, Software, Switching, Tracking, USB Interface
Number of Characters :
8
Number of Outputs :
17
Power (Watts) :
10000W
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
5 ~ 50VDC
Voltage - Supply :
432 ~ 528VAC