SL300-33.3/480+LXI
Part No
SL300-33.3/480+LXI
Manufacturer
Magna-Power Electronics
Description
1U PROGRAMMABLE DC POWER SUPPLY;
Stock
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
1.5 ~ 33.3A
Display Type :
LED
Features :
Programmable, Regulated, RS-232, RS-485, Software, Switching, Tracking, USB Interface
Number of Characters :
8
Number of Outputs :
17
Power (Watts) :
10000W
Product Status :
Active
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
5 ~ 300VDC
Voltage - Supply :
432 ~ 528VAC