PVS60085
Part No
PVS60085
Manufacturer
B&K Precision
Description
600V 8.5A 5.1KW DC PS RM
Stock
4
Manufacturer :
B&K Precision
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 8.5A
Display Type :
VFD
Features :
Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Number of Characters :
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
5100W
Product Status :
Active
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 600VDC
Voltage - Supply :
170 ~ 265VAC