BOP 100-1D-802E
Part No
BOP 100-1D-802E
Manufacturer
Kepco and Kepco Power
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 100W ETHER
Stock
10
Manufacturer :
Kepco and Kepco Power
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 1A
Display Type :
LCD
Features :
GPIB, RS-232
Number of Characters :
Number of Outputs :
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 100VDC
Voltage - Supply :
95 ~ 250VAC