ATE 150-0.3DML
Part No
ATE 150-0.3DML
Manufacturer
Kepco and Kepco Power
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 50W LCD LO
Manufacturer :
Kepco and Kepco Power
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 0.3A
Display Type :
LCD
Features :
Programmable
Number of Characters :
Number of Outputs :
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 150VDC
Voltage - Supply :
95 ~ 250VAC