BHK 1000-0.2MG
Part No
BHK 1000-0.2MG
Manufacturer
Kepco and Kepco Power
Description
POWER SUPPLY RACK MNT 200W
Stock
1
Manufacturer :
Kepco and Kepco Power
Product Category :
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 0.2A
Display Type :
LCD
Features :
GPIB Interface, Programmable
Number of Characters :
16
Number of Outputs :
Power (Watts) :
200W
Product Status :
Active
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 1000VDC
Voltage - Supply :
105 ~ 250VAC