PKB24SPCH36W1-B0
Part No
PKB24SPCH36W1-B0
Manufacturer
Murata Electronics
Description
BUZZER PIEZO 12V 24.3MM TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
16mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
3.6kHz
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
3 ~ 15V