LPJ-250SP
Part No
LPJ-250SP
Description
FUSE CRTRDGE 250A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
250A
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V