JLLS035.TXP
Part No
JLLS035.TXP
Description
FUSE CARTRIDGE 35A 600VAC/300VDC
Approval Agency :
CE, CSA, UL, UR
Class :
T
Current Rating (Amps) :
35A
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V
Datasheets
JLLS035.TXP
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V