JLLS090.V
Part No
JLLS090.V
Description
FUSE CARTRIDGE 90A 600VAC/300VDC
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA
Current Rating (Amps) :
90A
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V
Datasheets
JLLS090.V
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V