160NHG02B
Part No
160NHG02B
Description
FUSE SQUARE 160A 500VAC/250VDC
Approval Agency :
VDE
Current Rating (Amps) :
160A
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
250 V