LPJ-175SPI
Part No
LPJ-175SPI
Description
FUSE CRTRDGE 175A 600VAC/300VDC
Current Rating (Amps) :
175A
Features :
Indicating
Package / Case :
Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V