PSR033FL1500Z
Part No
PSR033FL1500Z
Description
FUSE SQUARE 1.5KA 650VAC/500VDC
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Current Rating (Amps) :
1.5kA
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating - AC :
650 V
Voltage Rating - DC :
500 V
Datasheets
PSR033FL1500Z
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V