MF72-001.3D20
Part No
MF72-001.3D20
Manufacturer
Cantherm
Description
ICL 1.3 OHM 20% 9A 22.5MM
Manufacturer :
Cantherm
Product Category :
Inrush Current Limiters (ICL)
Approval Agency :
Current - Steady State Max :
9 A
Product Status :
Active
R @ 25°C :
1.3 Ohms
R @ Current :
37 mOhms
Tolerance :
±20%