MF-R1100-AP-14
Part No
MF-R1100-AP-14
Description
PTC RESETTABLE 1.1A 16V RADIAL L
Current - Hold (Ih) (Max) :
11 A
Current - Max :
100 A
Current - Trip (It) :
22 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
3 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
14 mOhms
Voltage - Max :
16V