PTR030V0900-BK
Part No
PTR030V0900-BK
Description
PTC RESET FUSE 30V 9A RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
9 A
Current - Max :
100 A
Current - Trip (It) :
18 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
5 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
20 mOhms
Thickness (Max) :
Time to Trip :
20 s
Voltage - Max :
30V