PTGL5SAS6R8K3B51B0
Part No
PTGL5SAS6R8K3B51B0
Description
PTC RESET FUSE 51V 249MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
249 mA
Current - Max :
1.5 A
Current - Trip (It) :
331 mA
Operating Temperature :
-30°C ~ 125°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
6.8 Ohms
Voltage - Max :
51V