ESDALC6V1-5M6
Part No
ESDALC6V1-5M6
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
TVS DIODE 3VWM 6UQFN
Manufacturer :
STMicroelectronics
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
12pF @ 1MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
6-UFDFN
Power - Peak Pulse :
30W
Supplier Device Package :
6-µQFN (1.45x1.0)
Unidirectional Channels :
5
Voltage - Breakdown (Min) :
6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3V