1SMA54AT3G
Part No
1SMA54AT3G
Manufacturer
onsemi
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC 6TDFN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
240pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.6A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
6-WDFN Exposed Pad
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
6-TDFN-EP (3x3)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V